قیمت گلاب قمصر کاشان

گلاب محصولی است که از تقطیر گلبرگ های گل محمدی با بخار آب بدست می آید و به دلیل داشتن رایحه عالی و عطر خوب در صنعت عطرسازی و طبخ انواع شیرینی و شربت بکار گرفته می شود. لازم به ذکر است که قیمت گلاب قمصر کاشان که بهترین گلاب تولید شده در ایران است معمولاً بر اساس میزان کیفیت، مرغوبیت، خلوص، شفافیت، میزان عطر و نوع بسته بندی آن تعیین می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت گلاب قمصر کاشان

قیمت گلاب کاشان

قیمت گلاب کاشان همان طور که می دانید گلاب کاشان بهترین و با کیفیت ترین گلاب تولید شده در سراسر جهان می باشد و سالانه میزان قابل توجهی از این محصول درجه یک به وسیله تولید کنندگان کاشانی تولید شده و به اقصی نقاط جهان صادر می شود. لازم به ذکر است که بگوییم گلاب کاشان و شهر قمصر، به سبب وجود تولید کنندگان درجه یک و نیز استفاده از گل های با کیفیت و مرغوب در تولید آن، گرانترین گلاب جهان نیز هست.

نکته جالب توجه دیگر این است که از گلاب خالص کاشان که قیمت بالایی نیز دارد برای شست و شوی مکانهای مقدسی مانند خانه خدا و مرقد مطهر امامان معصوم استفاده می شود. لازم به ذکر است که عوامل متعددی بر روی قیمت گلاب کاشان تاثیر می گذارد که قصد داریم در مطلب زیر به بیان برخی از این عوامل بپردازیم امیدواریم بتوانیم شما را در خرید یک گلاب اصل و باکیفیت کمک نماییم.

درست است که قیمت بالای گلاب دلیل محکمی بر اصل بودن و مرغوبیت این محصول نیست ولی، مطمئن باشید اگر گلابی را با قیمت بسیار پایین خریداری کردید این محصول بطور حتم محصول بی کیفیتی است؛ از گلهای نامرغوب در تولید آن استفاده شده و میزان اسانس کمی خواهد داشت . نکته مهم در تشخیص اصل بودن و نیز بالا رفتن قیمت گلاب این است که محصول از تقطیر چه مقدار گل محمدی به دست آمده است.

در واقع هر چه میزان گل استفاده شده برای تولید گلاب بیشتر باشد قیمت محصول بالاتر می رود، گلاب دارای اسانس بیشتری بوده و نیز برای مصرف مناسب تر است. به عنوان یک کارشناس به شما عرض می کنم که اگر می خواهید گلاب درجه یک کاشان را تهیه کنید حتماً به مراکز عرضه معتبر و افراد با سابقه مراجعه نمایید تا بتوانید از مرغوب بودن و اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید.

در واقع گلاب اصل باید بی رنگ باشد و در درون این محصول هیچ اثری از ناخالصی و خس و خاشاک وجود نداشته باشد. شفافیت محصول گلاب نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت این محصول می گذارد، زیرا گلاب درجه یک معمولاً شفافیت بالایی دارد و گرانتر است. بر عکس رنگ کدر گلاب، نشان دهنده بی کیفیت بودن محصول و نامرغوب بودن آن است و چنین گلابی ارزانتر است.

همان طور که گفته شد گلاب اصل، شفاف و فاقد ناخالصی می باشد؛ اما نکته قابل توجه این است که بر روی گلاب هایی که سنگین هستند و در اصطلاح به آنها دو آتیشه گفته می شود میزان کمی چربی دیده می شود، زیرا انواع گل محمدی هنگامی که در شرایط تقطیر قرار می گیرد از خود مقدار کمی اسانس و روغن تولید می کند.

اسانس به دست آمده از تقطیر گل محمدی قیمت بسیار بالایی داشته و تولید کنندگان آن را از گلاب جدا کرده و با قیمت های گزافی به مشتریان می فروشند. گلاب اصل کاشان که معمولا و در اصطلاح به آن گلاب سنگین و غلیظ گفته می شود نیز قیمت بالایی دارد، این نوع گلاب کمی تلخ است و مزه گس دارد، البته به گونه ای نیست که اذیت کننده باشد و دهان و زبان را بسوزاند.

همچنین گلاب اصل کاشان عطر و بوی عالی هم داشته و در صورت نگهداری در جای مناسب و خنک به مدت طولانی رایحه ی خوب خود را حفظ می کند. لازم به ذکر است که اگر گلاب تولید شده در کاشان همه ویژگیهای یک گلاب درجه یک و با کیفیت را داشته باشد و در بسته بندی عالی و مرغوب راهی بازار مصرف بشود، بالطبع محصول گرانی خواهد بود.

زیرا مقدار زیادی گلبرگ گل محمدی برای تولید آن استفاده شده و توسط افراد خبره و کاربلد طی فرآیند طولانی تولید می شود. توصیه ما به خریداران گلاب کاشان این است که از خریداری گلاب ارزان خودداری کنند و با دانستن ویژگیهای گلاب درجه یک کاشان بتوانند محصول مرغوبی را خریداری کرده و استفاده نمایند.

گلاب قمصر کاشان

گلاب قمصر کاشان همان طور که می دانید شهرهای زیادی در کشور ما به کار تولید گلاب مشغول هستند ولی بهترین و مرغوبترین گلاب تولید شده در ایران متعلق به شهر کاشان است و اصلی ترین منطقه تولید گلاب و گل محمدی در منطقه قمصر کاشان قرار دارد و این منطقه به علت تولید انواع گلاب درجه یک و مرغوب شهرت جهانی دارد. منطقه قمصر کاشان یک منطقه خوش آب و هوا می باشد

که خاک حاصلخیزی دارد و سالانه میزان قابل توجهی از زمین های مرغوب این شهر به زیر کشت گل محمدی می رود . گلاب گیران شهر قمصر نیز از فرصت استفاده کرده اند و با برگزاری مراسم گلاب گیری محصولات درجه یک خود را به فروش می رساند. شهر قمصر بزرگترین و معروفترین مرکز گلاب گیری در جهان بوده و گلاب های تولید شده توسط تولیدکنندگان این شهر شهرت جهانی دارند.

در این شهر انواع گلاب با درجه خلوص متفاوت و کیفیتهای گوناگونی تولید می شود که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند و برای مصارف خاصی مناسب هستند. احتمالاً برای شما جالب است بدانید که هر اندازه میزان گلهای سرخی که در تولید و فرایند گلاب گیری استفاده می شود بیشتر باشد، گلاب تولید شده غلیظ تر و سنگینتر خواهد بود و قیمت بالاتری خواهد داشت.

انواع گلاب های تولید شده در قمصر عبارتند از گلاب سنگین که درصد خلوص و کیفیت بسیار بالایی دارد. گلاب سبک که طعم ملایم تری دارد و برای مصارف خانگی مناسب تر می باشد. گلاب دو آتیشه که که طعم تلخ و گس دارد، گلاب سه آتیشه و… که در منطقه قمصر کاشان تولید می شوند و شهرت جهانی دارند.

گلاب تولید شده توسط تولید کنندگان ماهر قمصر، مشتریان فراوانی از سراسر جهان دارد و به سبب کیفیت و مرغوبیت فراوان با قیمتهای بسیار بالا به مشتریان خارجی فروخته شده و ارزآوری و سودآوری مناسبی نیز برای کشورمان دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.