ساعت دیواری طرح طاووس که کاملا از شمش درست شده است

دیجیتالی شدن استفاده از ساعت دیواری طرح طاووس زیبا را بی نیاز کرده است. با این حال، آنها هنوز هم گوشه ای آرام و کاربردی به عنوان قطعات تزئینی ساده در اکثر خانه ها پیدا می کنند. معمولاً ساعت‌ها بدون فکر کردن زیاد قرار می‌گیرند. ما حتی در نظر نمی گیریم که آیا مکان درست یا غلط است.

واقعیت ساده این است که اکثر ما ساعت های خود را در جایی آویزان می کنیم که به راحتی بتوانیم زمان را بدانیم.

در حالی که می‌توان زیبایی خانه را با ساعت‌های دیواری طراحی‌شده بهبود بخشید، همیشه مهم است که قوانینی را که توسط Vastu Shastra تعیین شده است در نظر گرفته و از آنها پیروی کنید. بنابراین، در اینجا چند نکته Vastu برای ساعت دیواری در خانه شما و پاسخ به برخی از سوالات متداول ما وجود دارد!

اعتقاد بر این است که ساعت هایی که رو به شفق شمالی هستند، خوشبختی و خوشبختی را برای شما به ارمغان می آورند. دیوار ایده آل برای ساعت دیواری دیوار شمالی خواهد بود. طبق فرهنگ هندو، کوبرا – خدای ثروت – بر شمال حکومت می کند. ایندرا، پادشاه خدایان، بر شرق تسلط دارد. قرار دادن ساعت دیواری در دیوار شمالی یا شرقی می تواند رونق را افزایش دهد.

همچنین، جهت شمال توسط سیاره عطارد که مخفف ارتباطات و تجارت بهتر است، اداره می شود.

باید مراقب بود که ساعت دیواری را بالای هیچ ورودی خانه آویزان نکنید. آنها همچنین نباید بالاتر از سطح هیچ چارچوب دری در اتاق قرار گیرند. دیوار شرقی بهترین دیوار برای قرار دادن ساعت دیواری در اتاق خواب است.

جایگزین ایده آل جهت گیری شمالی است. اگر سر خود را در جهت جنوب می خوابید، ساعت دیواری باید به طور خاص به سمت شمال باشد. نکته مهم دیگری که باید از آن اطمینان حاصل کنید این است که ساعت دیواری را دور از تخت قرار دهید.

اشکال و انواع مختلف ساعت نتایج متفاوتی را به همراه دارد. این به ترجیحات و نیازهای شما بستگی دارد. در اینجا برخی از انواع ساعت دیواری که ممکن است برای شما جذاب باشد و اهمیت Vastu一 آنها آورده شده است

ساعت های دیواری آونگی: مطابق با Vastu، جذابیت کلاسیکی دارند و نوسان آنها نماد جریان خوب انرژی است.

ساعت‌های دیواری دایره‌ای: ساعت‌هایی را انتخاب کنید که گرد هستند، زیرا ساده‌ترین شکل هستند که به افزایش انرژی مثبت کلی هر فضایی کمک می‌کند.