استفاده از ساعت رومانسون اصل مردانه که قیمت بی نهایت دارد

علاوه بر اعلام زمان، بسیاری از ساعت رومانسون اصل مردانه دارای بلوتوث هستند. این ساعت به یک آداپتور بلوتوث بی‌سیم تبدیل می‌شود که می‌تواند قابلیت‌های گوشی هوشمند کاربر را به ساعت گسترش دهد.

کاربر می تواند از رابط ساعت برای شروع و پاسخ دادن به تماس های تلفنی از تلفن همراه خود، خواندن ایمیل و پیام های متنی، دریافت گزارش آب و هوا، گوش دادن به موسیقی، دیکته ایمیل و پیام های متنی و پرسیدن یک سوال از دستیار دیجیتال استفاده کند.

سایر ساعت های هوشمند دستگاه های مستقلی هستند که هدف خاصی دارند. به عنوان مثال، برخی از ساعت‌های هوشمند داده‌هایی را در مورد سلامت کاربر جمع‌آوری می‌کنند، به عنوان مثال، ضربان قلب کاربر را کنترل می‌کنند. برخی دیگر داده‌های سیستم موقعیت‌یابی جهانی را ارائه می‌کنند و مسیرهای پیاده‌روی یا رانندگی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

ساعت های هوشمند ویژگی های زیادی را ارائه می دهند. از جمله موارد زیر است:

انفورماتیک سلامت، مانند ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، فشار خون و نظارت بر دما؛برنامه های کاربردی پرداخت بدون تماس و کیف پول دیجیتال؛ ویژگی‌های پیام‌رسانی و تماس، مشابه ویژگی‌های تلفن هوشمند؛ اگر ساعت تشخیص دهد که پوشنده زمین افتاده است، اضطراری برای کمک تماس می گیرد.

رسانه های اجتماعی و سایر اعلان ها از برنامه های همگام سازی شده گوشی های هوشمند؛ بازی، موسیقی، عکس و سایر گزینه های سرگرمی؛ ویژگی های مکان، مانند نقشه ها، قطب نما و ارتفاع سنج ردیابی GPS است.

ساعت های هوشمند معمولاً با گوشی هوشمند کاربر ادغام می شوند. بسیاری از همان ویژگی ها و برنامه های موجود در تلفن در ساعت موجود است و می تواند با آن همگام شود. اپل واچ نیاز دارد که کاربران یک آیفون اپل نیز داشته باشند.

برخی از ساعت های هوشمند دارای ویژگی هایی برای استفاده های خاص هستند. به عنوان مثال، افسران پلیس و آتش نشانان ممکن است از یک برنامه ساعت هوشمند برای دریافت هشدار از اعزام استفاده کنند. خلبانان در نیروی هوایی ایالات متحده دارای ساعت های هوشمند با ویژگی های ناوبری ماهواره ای ویژه هستند.